Varu ja valmistu soodsalt!

Iga nädal uued pakkumised!

Miks varuda ja valmistuda?

Käes on aastaaeg, millal võivad meid tabavad tugevad sügistuuled, vihma- või lumesajud.  Võib juhtuda, et kodust lahkumine pole võimalik, poodi ei saa joosta või on mõni eluks vajalik teenus katkenud nagu näiteks elekter, vesi või küte. Sellistes olukordades on tähtis, et kodus oleks piisavalt vett, toitu ja muid tarvilikke vahendeid, et saaksid iseseisvalt hakkama vähemalt 7 päeva. 

Elektri puudumisel on abiks erinevad valgusallikad (näiteks taskulamp, küünlad jne). Toidu valmistamiseks saab kasutada näiteks priimust, väligrilli, erinevaid matkapliite jne. Sealjuures järgi kõiki tuleohutusnõudeid!

Side- ja elektri puudumisel on väga keeruline olla kursis olukorra arengutega ning saada riigilt infot. Selleks kasuta patareitoitel või dünamoga raadiot. Alternatiivina on võimalik kasutada ka autoraadiot.

Veendu, et sinu abivahendeid on võimalik kasutada ka siis, kui puudub elektriühendus. Selleks varu patareisid, lae täis akupangad või kasuta muid alternatiivseid energiaallikaid (näiteks kaasaskantav päikesepaneel, generaator jne).

Mõtle läbi, missugused seadmed ja abivahendid sul kodus on, mida vajad ning mis teeksid su elu kriisilukorras lihtsamaks ning veendu, et neid saab vajadusel kasutada ka kriisiolukorras. 

 

Meelespea varumisel:

konservid
kuivained
maiustused
suured veepudelid
püreed lastele
lemmikloomatoit
hügieenitarbed: seep, niisked salvrätikud
küünlad, patareid, tikid
ühekordsed nõud, söögiriistad
prügikotid, wc-paber ja majapidamispaber

 

Millest alustada koduste varude planeerimist?

Eelkõige on tähtis, et kodus oleks piisavalt vett, toitu ja muid tarvilikke vahendeid, et tulla iseseisvalt toime vähemalt üks nädal.

  • Mõtle läbi, mida sinu ja su pere jaoks tähendab see, kui teie kodus pole vett, elektrit või kütet.
  • Veevaru on väga oluline! Garanteeri, et sul on vähemalt 24 tunni veevaru ning tea, kust seda vajadusel juurde saab. Arvesta, et tavapäraseid võimalusi vee saamiseks (poed, elektrist sõltuvad kaevud/pumbamajad jne) ei pruugi toimida.
  • Veendu, et sul oleks kodus oma perele piisavas koguses joogivett ja toitu vähemalt üheks nädalaks ning hoia neid pidevas ringluses. Toiduvaru võiks olla midagi sellist, mida sa ka igapäevaselt tarbid. Ära unusta ka lemmiklooma.
  • Toit võiks olla lihtsasti valmistatav ja pika säilivusajaga. Varu ka sellist toitu, mis ei vaja külmkapis või sügavkülmas hoidmist (konservid, purgisupid, kuivained jne).

 

Allikas: Mida kriisiks koju varuda? - Käitumisjuhised kriisiolukordadeks (olevalmis.ee) 

 

Maxima kliendileht nr. 40 pages 0/1

Argipäeva ostukorvi soodsad pakkumised leiad kliendilehest, tutvu valikuga SIIN